Voyager of the Seas ile Uzakdoğu


Singapur & Malezya & Tayland

01.Gün            İSTANBUL ­– SİNGAPUR        
İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Hava Yolları kontuarında gece yarısı saat 23:30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları’nın TK54 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:55 de Singapur’a hareket. Yerel saat ile 17:35’de Singapur’a varış sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve serbest zaman. Geceleme otelimizde

 

02.Gün            SİNGAPUR     
Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılış işlemleri ve gemimize transfer. Gemiye biniş işlemleri, kabinlerin dağılımı ardından serbest zaman. Gemimizin hareketi saati 16:30 dır. Geceleme ve akşam yemeği gemimizde.

 

03.Gün            KUALA LUMPUR (PORT KLANG)      
Sabah saat 08:00 da Kuala Lumpur(Port Klang) limanına varışımız ve kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Malezya’nın başkenti olup; Petronas Twin Towers, Batu Mağaraları, Kuş parkı, panoramik manzaralı kulesi ile görülmeye değerdir.  Gemimizin hareketi saati 17:00 dır. Geceleme ve akşam yemeği gemimizde.

 

04.Gün            PENANG
Sabah saat 08:00 da Penang limanına varışımız ve kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Malezya’nın kuzeybatısında yer alan bu eyalet Penang Adası, Malay Yarımadası'na 13 km'lik bir köprü ile bağlıdır Penang tepesi, 19.yy dan kalma Budist Tapınağı gibi önemli görülmeye değer yerlere sahiptir. .Gemimizin hareketi saati 18:00 dır. Geceleme ve akşam yemeği gemimizde

 

05.Gün            PHUKET
Sabah saat 08:00 da Phuket limanına varışımız ve kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Phuket Tayland'ın en eski şehirlerinden biri olup aynı zamanda en büyük turistik merkezlerinden biridir. .Gemimizin hareketi saati 18:00 dır. Geceleme ve akşam yemeği gemimizde

 

06.Gün            DENİZDE
Bu günümüzü denizde seyir halinde geçirirken gemimizin çeşitli aktivitelerinden faydalanabilir, güneşlenip havuza girebilir. Geceleme ve akşam yemeği gemimizde

 

07.Gün            SİNGAPUR - İSTANBUL         
Sabah saat 07:00 da Singapur limanına varışımız ve kahvaltımızın ardından gemiden ayrılış işlemlerimizi yapıyoruz ve bizi bekleyen araçlarımız ile  havaalanına transferimiz gerçekleşiyor. Pasaport ve check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK55 sefer sayılı uçağı ile saat 23:35 de İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta

 

08.Gün            İSTANBUL    
Yerel saat ile 06:15 de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu
 
FİYATA DAHİL HİZMETLER

*Türk Hava Yolları ile İstanbul – Singapur – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

*Havalimanı-liman-havalimanı arasındaki transferler

*Singapur’da otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama

*Havaalanı ve liman vergisi 6900 TL / 790 € (28 Aralık turunda)

*5 Yıldızlı Voyager of the Seas gemimizde 5 gece 6 gün tam pansiyon konaklama (tüm yiyecekler dahil-Özel Restaurant giriş ücretleri hariç)

*Gemide düzenlenen animasyon ve aktiviteler

*Türkçe Rehberlik Hizmetleri (min. 20 kişi katılımı ile)

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Limanlarda düzenlenen ekstra geziler  

*Yurtdışı çıkış harcı

*Gemideki kapağı kapalı içecekler  

*Kişisel Harcamalar (telefon, internet, doktor, kuru temizleme vb)

*Bahşişler kişi başı 66 € (gemide ödenir)

*Seyahat sağlık ve iptal sigortası 70 yaş altı 40 € , 70 yaş üstü surprim uygulanır

  • Sunorama Cruises Gemicilik Hizmetleri
  • Sunorama Cruises Gemicilik Hizmetleri
  • Sunorama Cruises Gemicilik Hizmetleri
  • Sunorama Cruises Gemicilik Hizmetleri
  • Sunorama Cruises Gemicilik Hizmetleri
  • Sunorama Cruises Gemicilik Hizmetleri

NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER; 
*Programda belirtilen saatler havayolu ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden ötürü gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmayacaktır.
*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine maksimum 8 kg ve 40 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 55 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet valiz alabilme hakkına sahiptir. Bu valizin izin verilen ücretsiz kilo sınırı havayolu şirketi, uçuş güzergahı ve biletin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Uçuş öncesi lütfen biletinizden veya acentemizden teyit ediniz. 
 *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik veya 250 EUROluk bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik cruise card ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz. 
*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, kettle, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası bir çok kabinde kettle mevcuttur.
*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.
*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kabininize gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan, kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır. (düzenli kullanılan ilaç vb gibi)
*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü çok kısa sürecek bir güvenlik tatbikatı ve brifingi yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir ve zorunludur. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.
*Gemi yolculuğu sırasında masanızın ilk gün belirlendiği, ana alakart restaurantta alacağınız akşam yemeklerinden bazıları resmi akşam yemeği olacaktır. Gemi kuralları gereği burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun takım elbise, kadın yolcumuzun da gece elbisesi veya şık bir abiye giyinmesi zorunludur. Arzu eden yolcularımız bu resmi akşamlarda ya da diğer akşamlarda yemeklerini geminin başka restaurantlarında ve açık büfesinde alma hakkına sahiptir.
*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.
*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize teslim edilecektir. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır. 
*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur ve şifresini kendiniz belirlersiniz. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para veya değerli eşyaların kaybolmasından ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.
*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.
*Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir. Nehir gemilerinde sağlık personeli bulunmamakta olup acil durumlarda ambulansların gemiye ulaşması mümkündür.
*Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. Ertesi sabah gemiden çıkış işlemleri sonrasında valizler geminin dışında bulunan istasyonlardan yolcular tarafından teslim alınacaktır.

St. Petersburg Turu | Pegasus Hava Yolları ile 3 Gece
3 4 4
380.41 EUR 349.00 EUR 'den itibaren
Büyük Balkanlar Turu | Air Albania ile 7 Gece
7 8 10
489.41 EUR 449.00 EUR 'den itibaren
Prag & Viyana & Budapeşte Turu | Pegasus Hava Yolları ile 5 Gece
5 6 10
676.87 EUR 599.00 EUR 'den itibaren
Kazablanka & Marakeş Turu | THY ile 4 Gece
4 5 10
720.39 EUR 649.00 EUR 'den itibaren